در این کتاب سعی شده تا به اصل مطلب، یعنی حماقت‌ها و شهامت‌های فردی و جمعی پرداخته شود که مهم‌ترین و تاثیرگذارترین علل رقم خوردن وقایع تاریخی بوده‌اند. وقایعی كه در شكل‌گیری تاریخ و تمدن بشری از كشف آتش گرفته تا ظهور ایسم‌ها و عصر اینترنت و میزان تاثیرگذرای آن‌ها در تاریخ و زندگی انسان‌ها به نحوی موثر بوده‌اند. كتاب‌هایی كه در برخی دوره‌ها مانند نیمه دوم قرن 18 تا نیمه اول قرن بیستم دارای تاثیرگذاری‌های بوده‌اند یا كتاب‌هایی كه تاكید زیادی در برخی وقایع تاریخی داشته‌اند.

پرداختن به شخصیت‌هایی مانند ناپلئون، اسكندر یا چنگیز، که در جغرافیای سیاسی كشورها موثر بوده‌اند و برخی مانند ژان پل سارتر، داستایفسكی و دیگران که در شكل یافتن ابعاد فرهنگی و اجتماعی برخی ملت‌ها نقاط عطف به شمار می‌آمده‌اند.

کتاب حاضر با تصاویری از هاله هفت لنگ شامل 11 فصل با عناوین زیر است:

بالارودی‌ها، پایین‌رودی‌ها، بین رودی‌ها/ ابوالهول و شرکا/ چگونه لپ‌گلی‌های یونانی بنیان‌گذار نخستین حکومت دموکراسی شدند؟/ از سیصد تا اسکندر/ در تاریکی قرون وسطی بر مردم چه گذشت؟/ رنسانس وارد می‌شود/ ایسم‌های تاریخ‌ساز/ چگونه آمریکا غول شد/ روس‌ها می‌آیند/ عصر اعتراض/ چگونه همه خبرها به خاورمیانه ختم شد… می‌شود… خواهد شد؟


خرید کتاب این گونه بشر این گونه شد
جستجوی کتاب این گونه بشر این گونه شد در گودریدز

معرفی کتاب این گونه بشر این گونه شد از نگاه کاربران


مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب این گونه بشر این گونه شد


 کتاب عطر سنبل عطر کاج
 کتاب غریبه ای در قصر
 کتاب درخت بخشنده
 کتاب لبخند بی لهجه
 کتاب گربه راهنمای ما
 کتاب تو نخ بابام