کتاب بیا با جغدها درباره ی دیابت تحقیق کنیم

اثر دیوید سداریس از انتشارات نشر چشمه - مترجم: پیمان خاکسار-کمدی

اگر یک چیز به دردبخور توی آن خانه بود، چیزی حتی شبیه بستنی، مدت‌ها پیش خورده شده بود. این را می‌دانستم و برای همین از فریزر دوم که توی انباری بود صرف نظر کردم و یک‌راست رفتم سراغ فریزر برهوت توی زیرزمین. پشت مرغ‌هایی که پارسال توی حراج خریده بودیم و بسته‌های گوشتی شبیه شاه‌بلوط که روی‌شان را لایه‌ای ضخیم از برفک خون رنگ پوشانده بود، یک قوطی بستنی پیدا کردم. وانیلی و به رنگ چرک. این‌‌قدر درفریزر مانده بود که حتا من بچه هم با دیدن برچسب قیمتش احساس کردم سنی ازم گذشته، «۳۵ سنت! با این پول تو این دوره و زمونه هیچی نمی‌شه خرید!»


خرید کتاب بیا با جغدها درباره ی دیابت تحقیق کنیم
جستجوی کتاب بیا با جغدها درباره ی دیابت تحقیق کنیم در گودریدز

معرفی کتاب بیا با جغدها درباره ی دیابت تحقیق کنیم از نگاه کاربران
جدیدترین اثر «دیوید سداریس» طنزنویس امریکایی است که در سال 2013 منتشر شده. مانند بقیه‌ی کتاب‌هایش، در این کتاب نیز خاطراتش را به زبان طنز روایت می‌کند. این کتاب شامل 21 جستار از 27 جستار کتاب اصلی است.
مثل بقیه‌ی کتاب‌هایش روان و جذاب بود. وقتی آخرین بخش کتاب را می‌خواندم که در مورد عادت خاطره‌نویسی‌اش بود و اینکه چندین جلد دفتر خاطرات دارد، تازه می‌فهمیدم که چطور اینقدر خوب می‌تواند خاطرات را با جزییات به یاد بیاورد و اینکه این همه سوژه را از کجا می‌آورد. کتاب‌های سداریس علاوه بر اینکه برایم جذاب و خواندنی هستند، جنبه‌ی آموزشی از لحاظ طنزنویسی هم دارد.

http://choobalef.blog.ir/1394/10/30/%...

مشاهده لینک اصلی
نمی دونم چه صیغه ایه که همیشه صبر می کنم تا پیمان خاکسار یکی از کتاب های سداریس رو ترجمه کنه ککه بعدش من بدو بدو برم انگلیسیش رو بخونم
:))

به هر حال اینم خوب بود. طبق عادت همیشگی نویسنده مجموعه ای داستان کوتاه بود با محتوای یادآوری خاطرات خود نویسنده از اتفاقات ریز و درشت زندگیش که چاشنی طنز هم بهش اضافه شده . بد نیست وقتی غمگین هستین یا بی حوصله این یا دلتون خنده می خواد یا حوصله کتاب های سنگین رو ندارین یا مثلا موتور کتاب خوانی تون خاموش شده و می خواین با یه محرکی روشنش کنین به این کتاب رو بیارین. تجربه مفرحی خواهد بود

مشاهده لینک اصلی
وقتی به مادرم گفتم خواندنش داشتم، فکر کردم گفتم «لتس بچه های مرده را با جادو می شناسم» @ Bravo، Mr. Sedaris. 4.5 ستاره

مشاهده لینک اصلی
من معمولا کار دیوید سداریس را دوست دارم. در هنگام صحبت کردن در مورد خاطرات خانوادگی و دوران کودکی خود، و یا به طور دقیق از تماشای جامعه، او را در بهترین حالت خود قرار دهید. دیابت کاوش دیوانه با گاوها لحظه ای از این علامت تجاری نامطلوب است، اما جذاب تر از مجموعه های قبلی است. به نظر می رسد موضوع اصلی این کتاب، مصیبت یک نویسنده موفق است، زیرا او از تعهدات خسته کننده خود برای قبول دعوت نامه ها برای خواندن کار خود با صدای بلند در مکان های عجیب و غریب مانند چین، روتردام و Costco می گذرد. اما سفر سداریس را خسته می کند، همانطور که اکثر افراد دیگر. تعجب نکنید که او به کسانی که در صف می ایستند برای خرید یک کتاب دستنویس برای گرفتن تصاویر با آنها اجازه نمی دهد. سپس او به یکی از خانه های خود در انگلستان یا فرانسه یا ژاپن و یا نیویورک بازنویسی می کند و می نویسد که چقدر افتضاح است که هر جا باشد. اگر چه این کتاب به من چند شگفت انگیز داد، برخی از موضوعات به طور ذاتی غیرممکن هستند، اگرچه سداریس از آنها به عنوان خطوط پانچ استفاده می کند : خودکشی نوجوان، سرطان، مصرف مدفوع انسانی، جنسیت سوکت چشم. اوه. بیایید دیابت با جغدها را کشف کنیم ناامیدی است، زیرا بسیار مرموزتر و خشنتر است - به جز کمتر خنده دار - نسبت به کتابهای پیشین سداریس.

مشاهده لینک اصلی
شما می دانید من توسط تمام رأی های بالا برای این کتاب شوکه شده ام. شاید این دلیل آن است که من جوانتر از میانگین خواننده دیوید سدیاریس هستم، اما چشمهایم به معنای واقعی کلمه به سمت انتهای Lets Exploring دیابت با جغدها خونریزی می کند. من حتی نمیتوانم علمی را بیاموزم، اما من برای این استثناء، یک استثناء را امضا میکنم ... چیزی است که مانند نوعی گاماپا سیمپسون، غربالگری جذب شده خود را میبیند - زمانی که من جوان بودم ... حیوانات در معرض خطر مرگ را کشتم، هرگز تصویب نشدم پدرم، یک رادیوی نژادپرست نوشت، گذرنامه من را به سرقت رفته ... این به نظر میاد خنده داره؟ متفکر؟ فلیپپنت نه؟ بهیچوجه حتا یک کم؟ خوب، هر چه هست، آن را خنده دار نیست، طنزپرداز، تلخ و توهین آمیز است.

مشاهده لینک اصلی
من عاشق دیوید سداریس هستم اما آخرین کتاب خود را از دست دادم، سنجاب به دنبال کلم بروکلی می رود. من امیدوارم که خود را در اینجا بفروش تکمیلی: این کتاب را خوانده ام و خوشحال شدم که داستان های کوتاه و مقالاتی را پیدا کنم. من بارها خندیدم. داستان درباره taxidermist مورد علاقه من از این مجموعه است.

مشاهده لینک اصلی
دیویدز مه داوغ، یو! من عاشق این پسر کوچولو هستم، همیشه به او گوش می دهم، او چیزهای خود را در فرم های صوتی بخواند، در مقابل خواندن آن خودم. من نمی تونم عدالت صوتی کوچک خود را انجام دهم. دیابت با گاوها کاوش می کند بیشتر از Sedaris مشابه است: مشاهداتی که توسط دنیای مجذور او به هم ریخته است، که در داخل من تولید می کند، فریاد می زند با انفجار گاه به گاه گافو. این مجموعه ای از مقالات ستاره ای اضافی در رتبه بندی از شادی راحت پوشیدن کفش است. هیچ کتابی بهتر از کتاب قبلیش نیست. مطمئنا نه به عنوان بی نظیر و همه چیز را به عنوان لباس خود را به خانواده .... آن فقط خوب، طنز جامد فرش با نور فکر بمب. موضوعاتی که در این زمان در اطراف وجود دارد اغلب توسط بسیاری از چیزهای سفر تحت سلطه، به وضوح به علت تمام سفرهای کتاب انجام شده از زمان تبدیل شدن به وحشی معروف است. بنابراین، به شیوه ای که تبدیل به یک روحانی بی نظیر، همجنسگرا ریک استیوس می شود. Sedaris همچنین زمان زیادی را صرف نوشتن درباره نوشتن می کند. به طور کلی، مطالب او کاملا خود ارجاعی شده است (نه، من استفاده از metaza buzzword)، و من از آن است که با شهرت خود ادامه می دهد این روند در حال افزایش است. خوشبختانه برای من، یکی از آن افرادی است که می تواند همه چیز خنده دار باشد. این ممکن است به نقطه ای برسد که همه او برای صحبت کردن درباره تجربه نوشتن آخرین چیزی است که او نوشت، و من آن را بخوانم، دلم برات تنگ می شود و در جیب هایم شانه می زنم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بیا با جغدها درباره ی دیابت تحقیق کنیم


 کتاب بیشعوری
 کتاب تب بشکه
 کتاب بالا افتادن
 کتاب بیشعورهای گردن کلفت
 کتاب سفر شگفت انگیز مرتاضی که در جالباسی آیکیا گیر افتاده بود
 کتاب چراغی زیر شیروانی